Poštovní známka Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008 J. Navrátil nástěnná malba z Poštovního muzea v Praze 10,- Kč

Poštovní známka s uměleckým motivem v hodnotě 10,- Kč. Vhodné na pohlednice, nebo obálky k dolepení hodnoty zásilky.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: ZN-37
Značka: Česká pošta
10 Kč 10 Kč / 1 ks
Kategorie: Poštovní známky
Motiv: umění
Barevnost: barevné
Rok vydání: 2008
Položka byla vyprodána…
Dárek ke každé objednávce, kterou kreativně zabalíme.
Dárek ke každé objednávce,
kterou kreativně zabalíme.
Doprava ZDARMA, od částky 1000,- Kč.
Doprava ZDARMA,
od částky 1000,- Kč.
Malá rodinná firma, každý produkt vybíráme srdcem.
Malá rodinná firma,
každý produkt vybíráme srdcem.
Originální ilustrace, od autorů z celého světa.
Originální ilustrace,
od autorů z celého světa.

Datum vydání známky je 5.3.2008. Výtvarný návrh: Otakar Karlas, způsob tisku: rotační ocelotisk v barvě tmavohnědé kombinovaný čtyřbarevným hlubotiskem v barvě modré, červené, žluté a oranžovočervené.

Námětem známky je nástěnná malba z Poštovního muzea v Praze od J. Navrátila. Emise je určena k propagaci Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2008, která se bude konat ve dnech 12.-14. 9. 2008 na Výstavišti v Praze 7 - Holešovicích. Josef Navrátil (1798-1865) se u svého otce vyučil malířem pokojů, poté studoval na pražské Akademii (1819-23). Byl nejznámějším pražským dekorativním malířem, jehož doménou byly nástěnné malby pro měšťanské, šlechtické i císařské domy. Emise rovněž připomene 90. výročí založení Poštovního muzea v Praze (18.12.1918). Sídlo Poštovního muzea je původní obytnou částí zde kdysi stojícího mlýna. V 19. stol. patřil zámožnému mlynáři a mecenáši umění Michalovicovi, který pověřil svého přítele Navrátila výzdobou interiérů. V tzv. Divadelním salonku je 16 výjevů z historických legend a divadelních her, např. Oldřich a Božena, Libušin soud, Vilém Tell a další. Na známce je jeden z nich - Lazebnice Zuzana převážející krále Václava IV. přes Vltavu. Obraz na známce doplňuje text Poštovní muzeum, J. Navrátil, 1847 a logo Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2008.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: